יואב - בודק מונע זרימה חוזרת מוסמך

מלכודת אבנים למז"ח

דף הבית >> מידע נוסף >> מלכודת אבנים למז"ח
 

בהתקנת מז"ח מכל סוג שהוא קיימים כללים בהתקנה שכל מוסמך למז"חים מכיר אותם .

ישנם מתקיני מז"ח רבים המתקינים לפני המערכת לוכד אבנים ,או בשמו הנוסף מלכודת אבנים,או בשם אחר מסנן אבנים. הרכבת מלכודת האבנים לתוך המערכת היא המלצה ואינה חובה להתקנה תיקנית לפי ההנחיות של משרד הבריאות.

תפקיד מלכודת האבנים

מונע זרימה חוזרת הוא מכשיר מכני המפוקד הידראולית, עקרון ההפעלה שלו מבוסס על הפרש לחצים הנוצר בין שני איזורים במז"ח, על מנת לשמור על הפרש הלחצים במצב סטטי, חייבת להיות אטימות מושלמת בשסתומים הפנימיים, את האטימות מבצעים אטם גומי,תושבת מול האטם,עם עזרה של קפיץ.

אבנים,ביטון פנים של הצנרת,חלודה,משקעים,וגופים זרים שונים שנעים בתוך הצנרת בעזרת המים עלולים לגרום לחוסר אטימות, ולאי תקינות. מלכודת האבנים כאשר היא מורכבת לפני מונע הזרימה החוזרת עוצרת את רוב המתואר מעל ומקיימת תנאים נאותים לעבודה תקינה של המז"ח.

סוגי מלכודת האבנים

מלכודת האבנים היא אביזר המורכב בצנרת המים, לפני אביזרים הרגישים לגופים זרים במים, כמו: מדי מים- ברזים מפוקדים- מז"חים – ועוד. לוכד האבנים בא במידות אינצ'יות החל מ"1/2 וכלה ב"24 ומעלה בקטרים מ"1/2 ועד "2, מלכודת האבנים באה עם תבריג פנימי, ובדרך כלל הסנן הפנימי יהיה גליל רשת נירוסטה. חלקם של מלכודות האבנים יהיה עם פתח אטום בפקק עבור אפשרות לניקוז ושטיפה, וחלקם אטומים.

במידות מעל "3 מלכודות האבנים מיוצרות עם חיבורי אוגן [פלנג'] מספר החורים באוגן נקבע לפי תקנים בנלאומיים, והנפוץ בישראל מותאם לתקן B.S. הסנן הפנימי בתוך האביזרים הנ"ל יהיה גליל "פח" נירוסטה מחורר, שקוטר החורים ומספרם מתוכנן לספיקות שעל מלכודת האבנים להעביר דרכה.

האם רצוי להרכיב מלכודת אבנים לפני המז"ח

כמו שצויין בתחילת הכתבה, מסנן מלכודת האבנים קיים על מנת להגן על מונע הזרימה החוזרת מפני גופים זרים,למנוע תקלות, ולהאריך את קיומו. יחד עם זאת ,הוספת מלכודת האבנים לתוך המערכת, מייצרת לנו עבודה נוספת בטיפול באביזר. למשל, בדיקה תקופתית הכוללת פירוק המלכודת ובדיקה לשלמות הסנן [במהירויות זרימה גבוהות בשילוב אבנים הסנן נקרע] וגם בדיקה האם מלכודת האבנים מלאה בגופים זרים ושלא קיימת סתימה.

ישנם מתכננים שלא משלבים את מלכודת האבנים בפרט במערכות כיבוי אש, אחת הסיבות לכך חוסר טיפול של אנשי אחזקה במלכודת האבנים, והחשש למלכודת אבנים סתומה בשעת האמת. ולסיכום: להרכבת מלכודת האבנים לפני מז"ח ישנם שיקולים כמו, עלות, מיקום, סוג שימוש. יש להעזר במתכנן, מתקין מוסמך, ולבסוף אתה הלקוח תוכל להחליט.

06/06/2018 ולסיכום
מלכודת האבנים היא אביזר שרצוי ונכון להרכיבו לפני המז"חים על מנת להגן על המז"ח מגופים זרים הנעים בשפע בצנרת המים. אולם ההגנה הזאת אינה מוחלטת היות והסנן הפנימי בתוך המלכודת גודל המעברים בו מאפשר לגופים זרים ואבנים קטנטנות לעבור דרכו,ולהמשיך הלאה דרך המז"ח ,או להתקע במז"ח. ולכן הפתרון שנותן מענה מושלם למצבים הנ"ל הוא מסנן מתאים עם קרב סינון של 120מיקרון ,וזוהי כבר אופרה אחרת. בהצלחה.

מלכודת אבנים מפליז "2
מלכודת אבנים מפליז "3/4-"1-"2
יואב אהרונוביץ
דוא"ל: yoav@ymm.co.il
טל': 052-346-1093
כל הארץ
 

קבל הצעת מחיר אטרקטיבית
ממתקין מז"ח מוסמך


+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כותרת תחתונה
לייבסיטי - בניית אתרים