יואב - בודק מונע זרימה חוזרת מוסמך

סוגים ודגמי המז"חים

 

סוגים ודגמי מז"חים


ברשימה להלן הסוגים והדגמים הקיימים והמורכבים בישראל, חלק מן המז"חים כבר לא מיוצרים,ולכן קיים קושי להשיג חלקי חילוף מקוריים, שחלקם הוא הכרחי לתיקון המז"ח,ואם משיגים חלק מהותי מקורי המחיר יקר ושם אותנו על קרני הדילמה האם לתקן [ב95% המז"ח הוא בר תיקון] או להחליף למז"ח חדש.

 
 
                           שסתום ואקום טעון קפיץ [שוט"ק]                                 שסתום ואקום טעון קפיץ , נדרש לבדיקה תקופתית [פעם בשנה] ע"י בודק מוסמך.                                                                        


                                                     
שסתום ואקום
                                       מז"ח אל"מ אפולו/קונבראקו 
מז"ח
conbraco [קונבראקו] [אפולו]דגם 40-200 במז"חים אלה שסתום הפריקה מורכב בתחתית המז"ח. ,קיים "חץ" המוטבע על גבי גוף המז"ח והמורה על כוון זרימת המים. הדגם הזה קיים במידות מ"3-"10.זהו אחד המז"חים המוצלחים שבשוק ,כבד משקל,אל חוזרים בנויים מיציקה,פליז ונירוסטה ותושבת לאל חוזרים נפרדת ועשוייה פליז. בעת הזאת כל הסיפור הזה עובר מן העולם, והמגמה היא מעבר לאל חוזרים מחומרים פלסטיים כמכלול אחד [עם היתרונות והחסרונות שבדבר].נדרש לבדיקה תקופתית [פעם בשנה] ע"י בודק מוסמך. החל משנת 2013+- נכנסים דגמים חדשים מגודל "3 ומעלה.
מזח קונבראקו [אפולו]מז
מז"ח                                                                                                                                        

  


                                                                                                                            
 
מז"ח אל"מ א.ר.י
זהו מז"ח תוצרת ישראל, מצויין,קל לטיפול,וחלקי חילוף זמינים וזולים. כולו מחומרים פלסטיים,והוא בא במידות מ"1/2-"2 וחבל. ישנה שמועה שהחברה עובדת על פיתוח מז"ח פלסטי בגודל "3 אם זה נכון, אז החיבור הפריק שבקצה המז"ח צריך להיות לפי דעתי מסוג מחורץ.

 
                                                                       חד כיווני כפול [חכ"כ] conbraco     
      
        מד לחץ הפרשי
זהו מכשיר המודד קריאת לחצים משני מקומות שונים במז"ח אל"מ, ונותן את תוצאת ההפרש בינם. לדוגמא: קריאת לחץ ממקום א היא 4.5בר, וקריאת לחץ ממקום ב היא 4בר, ההפרש בין הקריאת לחץ הוא 0.5בר. את הקריאה הזאת נראה במד הלחץ ההפרשי ביחידות של kpa או psi ,הסקלה של המד היא של 100kpa=1bar . צמוד אל המד ההפרשי,קיים בדרך כלל מד לחץ הנותן את קריאת הלחץ במעלה.לצינורות הקיימים במכשיר ישנם בקצה מסננים על מנת לשמור על המכשיר ממים עם ליכלוך המגיע מברזי הבדיקה שעל המז"ח .קיימים מדי לחץ הפרשיים מיצרנים שונים.וקיימים מכשירים עם 5 ברזי בדיקה, [מיותר לדעתי]. המכשיר שאנו רואים בתמונה משמאל [אפשר להגדיל] הוא של חברת אפולו/קונבראקו,מכשיר אמין, בין הסיבות לכך שהגוף שלו יצוק מפלסטיק משוריין. 

מז"ח וואטס watts 957

מז"ח זה נכנס אל השוק בישראל בשנת 2013 לערך, עשוי מנירוסטה, ומשקלו כ70% פחות מהמז"חים האחרים הקיימים בשוק. מחורץ בלבד.מחיר אטרקטיבי, וקל מאוד לטיפול בתקלות,ובעייתי מאוד בנושא חלקי החילוף. בגלל אופן צורת הטיפול בו אסור לצבוע את גוף המז"ח. [מצויין זאת בכתוב באנגלית על גוף המז"ח, אבל מי קורא?.] 
מז"ח 957 כפי שמיוצר בארה"ב
עבור השוק האמריקאי ברזי                                     הבדיקה [מעלה, מורד. ] הם                                         לא על המז"ח
מז"ח וואטס "6 watts isr957

בתמונה משמאל מז"ח "6 עם אוגנים שמתאימים לחירוץ על המז"ח ברז הבדיקה במעלה [מספר 1] מפריע להכנסת בורג אל האוגן הנגדי [לא קריטי ניתן לטיפול]. המז"חים מהדגמים האלה מצויינים לקבלנים [משקל נמוך ביותר ,ומחיר קניה אטרקטיבי ביותר]. אחרי שהתקנתי מספר מז"חים כאלה בגדלים שונים,אני לא מתקין אותם יותר עד שחברת וואטס תעשה שינוי באל חוזרים המורכבים בתוך המז"חים בדגם הזה. והעיניין הוא קריטי במערכות כיבוי אש ששם המז"ח בדרך כלל הוא סטאטי. במצבים האלה גם אם יש מלכודת אבנים, היא לא עוזרת. אלה צריך להרכיב מסנן מתאים עם רמת סינון של 130 מיקרון,[אבל מי יעשה את זה] ואז המז"ח הזה הוא אדיר.
 
מז"ח 957 כפי שקיים בשוק הישראלי אילתור לא אופייני לאמריקאים לבירזי הבדיקה, כפי הנראה דרישות השוק הכתיבו את השינוי
מז"ח וואטס "4 watts isr957

בתמונה משמאל מז"ח "4 עם אוגנים שמתאימים לחירוץ על המז"ח ברז הבדיקה במעלה [מספר 1] לא מפריע להכנסת בורג אל האוגן הנגדי  
מז"ח וואטס watts 009 "2
גוף חיצוני יציקת פליז
מז"ח וואטס watts 009 "3  
מז"ח וואטס 6"-watts 909 "4  
מז"ח ווילקינס "4-"6 375 wilkins
גוף חיצוני יציקה צבוע אפוקסי,משקל יחסי נמוך, מאוגן או מחורץ, האל חוזרים הפנימיים כמכלול אחד מחומר פלסטי, 
יתרונות:  משקל יחסית נמוך, גודל [הקצר מכולם, ולכן חביב בהתקנות בחדרי מכונות כיבוי אש], מחיר.
חסרונות:   כל בעיה הקלה ביותר באחד מהאל חוזרים שבתוך המז"ח יש להחליף אותו [מחיר יקר]
 
 
מז"ח ווילקינס "1/2-"2 375 wilkins  
מז"ח ווילקינס "1/2-"2 975 wilkins  
מז"ח ווילקינס "3-"6 375ms wilkins  
 חד כיווני כפול [חכ"כ]ווילקינס "3-"6 350 wilkins  
מז"ח ווילקינס "3-"6 375 wilkins  
   

+ הוסף תגובה חדשה
תגובות:
Loading בטעינה...
+ שלח משוב
כותרת תחתונה
לייבסיטי - בניית אתרים